איגוד השיווק הישראלי הכריז על הזוכים ב"פרס החדשנות" לשנת 2023

מאי 29, 2024 מאת: איגוד השיווק הישראלי

כאן לעולם –של "כאן", השעון המתקתק של MINT ו"פסקול שלישי" של "זיכרון בסלון" וגלגל"צ

אחד המנועים לקידום המשק הישראלי, הן חברות שמשקיעות מאמצים ומשאבים רבים בפיתוח מוצרים ושירותים חדשניים. איגוד השיווק מצא לנכון להעלות על נס את ההשקות המוצלחות במשק ולציין לשבח אותן ואת החברה שמאחוריהן. ועדת החדשנות של האיגוד, בוחרת מדי רבעון את ההשקות המוצלחות במשק, ומעניקה לחברה הזוכה את "פרס החדשנות".

בכנס החדשנות שנערך היום, יום שלישי, הוענק פרס החדשנות השנתי ל-2023 מבין כל הזוכים במהלך השנה.

במקום הראשון זכה תאגיד השידור "כאן", עם מיזם "כאן לעולם":

הענקת פרס החדשנות 2023

הענקת פרס החדשנות 2023 תרי ישכיל וליאור אברבוך  צילום: עזרא לוי

"כאן לעולם" הוא יצירה מוזיקלית שהשירה בה מבוססת על טכנולוגיה של בינה מלאכותית.

השיר החדש ש"מבוצע" בידי הזמרים עפרה חזה וזהר ארגוב נוצר באמצעות טכנולוגיה של בינה מלאכותית (AI). ביוזמת תאגיד השידור הישראלי.

השיר נכתב בידי רון ביטון ורועי מכלוף והופק על ידי חברתsession42. הקליפ שליווה אותו עוצב, נערך ובוים על ידי סטודיו הדיגיטל של תאגיד השידור, בשיתוף קטעי ארכיון של הזמרים ושל המדינה. השיר, עוסק בגעגוע לזמרים האהובים, אשר אינם איתנו, ובתוך כך געגוע למדינה. החיבור בין טכנולוגיה פורצת דרך ובין סנטימנט נוסטלגי, חם ומאוד ארצי ומוחשי, יצר שילוב ייחודי בעל משמעות ערכית.

הקליפ זכה ליותר מחצי מיליון צפיות ביוטיוב, לצד מאות אלפי צפיות בפלטפורמות אחרות. הקליפ והשיר זכו לחשיפה אדירה של מאות אייטמים עיתונאיים בתקשורת, והושמע מאות פעמים בתחנות הרדיו השונות. הערך המיתוגי והערכי שהשיג תאגיד השידור הציבורי בא לידי ביטוי בשיח הער שהתנהל בהמשך. השקת "כאן לעולם", הביאה את תעשיית המוזיקה לניסיונות למצוא דרכים לשלב בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות ביצירה.

במקום השני זכו MINT ומטה החטופים

עם השעון הסופר את השניות, הדקות, השעות והימים שחלפו מאז 7 באוקטובר. השעון המתקתק הינו מהלך חברתי דיגיטלי, המהווה תזכורת קבועה, חיה ועוצמתית במרחב הציבורי והדיגיטלי לזמן שעובר במהלכו החטופים עדיין בשבי החמאס. המהלך הפך לוויראלי ובזכות הטכנולוגיה הקלה ליישום הוטמע תוך ימים ספורים במאות אתרים מובילים בארץ ובעולם וזכה לאהדה ולהד תקשורתי רחב.

במקום השלישי זכו "פסקול שלישי" – "זכרון בסלון" וגלגל"צ:

זיכרון בסלון היא מסורת ישראלית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. בעשור האחרון, זיכרון בסלון הפך לחלק בלתי נפרד ממאמצי זיכרון והנצחת השואה, כשמדי שנה יותר משני מיליון איש מארחים ומתארחים בסלונים בארץ וב-65 מדינות בעולם.

לצד עשרות אלפי הסלונים המתקיימים בערב יום השואה, זיכרון בסלון פועלים בדרכים רבות, חדשניות ומגוונות להבטחת שימור זיכרון השואה. מטרת הפרויקט המשותף של זיכרון בסלון וגלגלצ, היא חידוש פסקול יום השואה, באמצעות נבחרת זמרים, כותבים, מפיקים ומלחינים מהמובילים בישראל.

"פסקול שלישי" הוא אלבום מקורי, הכולל 14 שירים אישיים ואינטימיים שמבקשים לחבר גם את בני הדורות הבאים, שלא יזכו לשמוע את העדויות בגוף ראשון, אל הסיפורים האישיים, הזיכרון הקולקטיבי והעתיד המשותף. באלבום שירים מקוריים, ביצועים מצמררים וחיבורים אנושיים ואמנותיים יוצאי דופן שהפגישו בין עולמות שלא היו מתחברים בשום הזדמנות אחרת ויצרו פסיפס ישראלי חסר תקדים.

רשימת האמנים המלאה (לפי א'-ב'): איה זהבי פייגלין, אלון עדר, אליאנה תדהר, בניה ברבי, גיא מזיג, דורון מדלי, הראל סקעת, טל קסטיאל, יונתן רזאל, לי בירן, טלי ולירון כרקוקלי, משה קלוגהפט, סיון טלמור, סתיו בגר, עברי לידר, פטריק סבג, קובי אוז, רון ביטון, ריטה, שי צברי ותמיר גרינברג.

במהלך יום השואה 2023 ובחודש שלפניו זכה האלבום למיליוני האזנות והביא לעלייה עצומה בחשיפה למיזם זיכרון בסלון – שהכפיל את מספר המשתתפים. השילוב יוצא הדופן והמרגש בין אמנים בולטים לבין שירים מרגשים וייחודים שבו את לבבות הקהל. בזמן קצר, האלבום יצר תהודה בתקשורת ובדיגיטל עם יותר מ-2.5 מיליון השמעות בסטרימינג, יותר מ-2 מיליון חשיפות בסושיאל של זיכרון בסלון וגלגלצ, וכ-80 כתבות בתקשורת. 3 שירים מהאלבום אף נכנסו לפלייליסט של גלגלצ ונשארו בו גם לאחר יום השואה.

מאיגוד השיווק הישראלי נמסר: "שלושת המהלכים שזכו בתואר ההשקה המנצחת, כל אחד במקומו המכובד –  הוכיחו כיצד השקה מוצלחת וחכמה מייצרת שיח והשראה בתחום. המהלכים נבחרו בשנה המורכבת גם על רקע יכולתם לעורר שינוי או השפעה חיובית על החברה הישרלאית וביצעו זאת מבלי להתפשר על עקרונות שיווקיים מדויקים ומקצועיים".

שינוי גודל גופנים
ניגודיות