רועי הראל, מיקב טפרברג, הוא איש השיווק של מאי

רועי הראל, מיקב טפרברג, הוא איש השיווק של מאי

מאת: איגוד השיווק הישראלי

בזכות המהלך האסטרטגי שהכפיל את מכירות החברה והביא את היקב להיות מס’ 3 בישראל

רועי הראל צילום: יח"צועדת השיווק של איגוד השיווק הישראלי בחרה ברועי הראל, סמנכ”ל השיווק של יקב טפרברג, לאיש השיווק של מאי 2017. הראל נבחר בזכות המהלך האסטרטגי שהכפיל את מכירות החברה והביא את היקב להיות מס’ 3 בישראל.

רועי הראל, סמנכ”ל השיווק של היקב בן ה-147, לימד השנה את שוק היין הישראלי כיצד חשיבה פורצת דרך יכולה לייצר קפיצה אדירה במכר. זאת חרף האתגרים המורכבים בשוק סטגנטי, ריכוזי, עמוס תחרות ורגולציה.

לפני כארבע שנים החליטו בטפרברג, ללכת בניגוד לאופי השמרני של התחום ולשנות כיוון אסטרטגי בצורה דרמטית. המהלך כלל: חזון חדש, בניית והטמעת פורטפוליו מוצרים חדש, הנחלת אסטרטגיית מיתוג חדשה והשקת שפה פרסומית ייחודית, לצד סדרת מהלכים שיווקיים פורצי דרך כגון: פעילות אי קומרס היוצרת חוויה צרכנית חדשה של עיצוב בקבוק יין  פרסונאלי ויצירת הפרסומת החיה הראשונה אי פעם בתיאטרון.

יקב טפרברג, בהובלת הראל, יצא למהלך מיצוב חדש שלא נראה כמותו בענף היין בישראל. אסטרטגיית המותג החדשה נשענת על ערכי המשפחה והמסורת של היקב שתורגמו לשפה עיצובית חדשה תוך ביצוע שינוי דרמטי בפרוטפוליו היינות עם יצירת 5 סדרות חדשות של יינות.

בתקופת החגים של 2016, יצא היקב במספר מהלכים שיווקיים שהביאו לעלייה במדד ה-TOM ובערכים נוספים. אחד מהמהלכים החדשניים היה פרסומת בלייב על במת התיאטרון, בהשתתפות שחקנים. מהלך זה הוביל לבאזז תקשורתי וליותר ממיליון חשיפות. עוד יצאה החברה במהלך של חיזוק ערכי המשפחה באמצעות יצירת בקבוקי יין בעיצוב אישי לפי בחירת הצרכנים – מהלך שזכה להצלחה והוביל לביקוש גדול. בפסח 2017 יצא היקב במהלך פרסום שדילג מעל מגבלות פרסום האלכוהול והביא לזינוק של 86% במכירות.

משיקולי ועדת השיווק: “איגוד השיווק הישראלי מציין לשבח את המהלך הכולל שהוביל רועי הראל ביקב טפרברג, שהביא לזינוק מרשים בנתוני המכירות של החברה, לצד מדדים נוספים. הפעולות של הראל והיקב, נעשו בשוק ריכוזי, תחרותי תוך הפגנת יצירתיות גבוהה וחדשנות בשוק עמוס רגולציה ועל כן יש לציין את הפעולות לשבח”.

הראל הינו בוגר תואר שני במנהל עסקים, עם יותר מ-15 שנות ניסיון בענף השיווק.

לכל אנשי השיווק של החודש

שינוי גודל גופנים
ניגודיות