מאיה דונרשטיין-יתיר מרב בריח היא אשת השיווק של אפריל 2024

מאי 6, 2024 מאת: איגוד השיווק הישראלי
מאיה דונרשטיין יתיר, אשת השיווק של מארס

מאיה דונרשטיין יתיר צילום: איל טואג

מאיה דונרשטיין-יתיר, סמנכ"לית השיווק של רב בריח, נבחרה בידי ועדת השיווק של איגוד השיווק הישראלי לאשת השיווק של חודש אפריל 2024. זאת בזכות הובלת מהלך שיווקי יצירתי וחדשני שכבש את שוק דלתות הפנים. דונרשטיין-יתיר, עמדה בפני אתגר משולש: לחזק את העדפת המותג מול מתחרים שצברו תדמית חדשנית, להתגבר על חסמים בקטגוריית דלתות הפנים ולקשר את המותג לעולמות העיצוב והלייף סטייל.

למרות שרב בריח היה מותג מוביל בתחום דלתות הכניסה ופתרונות הנעילה, עם מודעות גבוהה וערכים של אמינות, ביטחון ואיכות, הוא נתפס כחסר קשר לעולמות העיצוב. בשנת 2019, הקבוצה החליטה לסמן את דלתות הפנים כמנוע צמיחה ולהשקיע בקטגוריה זו. ואולם בזירה זו היה על המותג להתמודד עם מתחרים דומיננטיים עם נוכחות תקשורתית משמעותית, עם הפער בין המודעות הגבוהה למותג בדלתות כניסה לבין המודעות הנמוכה בדלתות פנים ועם הצורך להתאים את עצמו לצרכים של מעצבים ואדריכלים – קהל מפתח בקטגוריה.

כדי להתמודד עם האתגרים, דונרשטיין-יתיר יזמה מחקרים שחשפו צורך משמעותי של צרכנים להתאים את דלתות החדרים לסגנון העיצובי שלהם – צורך שלא קיבל מענה מהמתחרים. בעקבות כך, התקבלה ההחלטה לוותר על הנכסים התפיסתיים הישנים של המותג ולחזק את המובילות של רב בריח בתחום העיצוב והסטייל בקטגוריה.

במהלך שלוש השנים האחרונות, דונרשטיין-יתיר הובילה שורה של מהלכים שיווקיים שכללו שיפוץ סניפים, השקת שפה תקשורתית חדשה, אלגנטית ואופנתית, והשקעה בקהל המקצועי כמפתח להצלחה. תודות לחשיבה המקורית והתעוזה של דונרשטיין-יתיר, הצליח רב בריח להפוך את החולשה לכוח, לרתום את הקהל המקצועי ולהוביל לצמיחה במכירות. העבודה השוטפת עם קהילת המעצבים והאדריכלים אפשרה לרב-בריח לבנות מערכת יחסים ונאמנות, לקבל פידבקים שוטפים ולהפוך את האדריכלים ומעצבי הפנים לשגרירים וממליצים המייצגים את רב-בריח נאמנה מול הקהל הרחב ואף הוביל לזכייה של רב בריח בדפי זהב בקטגורית ה-B2B בשנת 2023.

מעבר לתוצאות העסקיות, ניתן לראות את הצלחת המהלך בעמדות הציבור כלפי המותג בכלל ובמיקומו של רב-בריח במקום הראשון בקטגוריית העיצוב במדד המותגים של גלובס לשנת ב-2022 בפרט, (מעל לכל מותגי הדלתות האחרים). בשנת 2023 המשיכה רב-בריח את המומנטום החיובי וסיימה במקום השני בקטגוריה וב-35 המותגים המובילים, זאת לצד היותה אחת מ-150 החברות האמינות בישראל, מקום ראשון במדד בראבו ובחירה לסופר-ברנד בפעם ה-14 ברציפות.

מנימוקי ועדת השיווק

"מאיה דונרשטיין-יתיר ראויה לשבח על חשיבה שיווקית ומקורית שהפגינה והובילה במייק אובר של חברת רב בריח. מאיה הצליחה לזהות כי רב בריח, על אף הצלחתה העצומה, חייבת לעבור תהליך של התחדשות על מנת להיות רלוונטית בקטגוריית דלתות הפנים ולהתחבר לציבור הצרכנים הצעירים והמשפחות הצעירות. היכולת שלה לצאת מהנחות היסוד של המותג הוותיק, לבצע מחקר שיטתי ולגבש אסטרטגיה שיווקית חדשנית הובילה להצלחה מרשימה ולרנסנס של המותג".

 

להגשת מועמדות לאיש/אשת השיווק של החודש

לכל אנשי השיווק של החודש

שינוי גודל גופנים
ניגודיות